Rīgas Doma zēnu koris uzstāsies Londonas Karaliskajā Albertholā
07.04.2017


No 14. līdz 18. aprīlim Rīgas Doma zēnu koris Mārtiņa Klišāna vadībā piedalīsies Starptautiskajā jauniešu koru festivālā Londonā, kā ietvaros 15. aprīlī sniegs solo koncertu prestižajā Londonas Karaliskajā Albertholā.

Londonas Karaliskā Alberhola un Nacionālais Lielbritānijas jauniešu koris piedāvā Starptautisko jauniešu koru festivālu 2017 kā saviļņojošu notikumu, kura laikā tiks svinēta mūzikas varenība, tās pozitīvais spēks, ar  kura palīdzību iespējams  mainīt indivīdu un sabiedrības dzīvi. Festivālā piedalās 8 izcili jauniešu un bērnu kori no 4 pasaules kontinentiem, kas saņēmuši īpašu uzaicinājumu. Kori no Honkongas, Indonēzijas, Izraēlas, Norvēģijas, ASV, Dienvidāfrikas, Lielbritānijas un, protams, Rīgas Doma zēnu koris no  Latvijas divās dienās sniegs solo priekšnesumus un kopkora koncertu.

Latvijas simtgades gaidās Rīgas Doma zēnu koris savā solo priekšnesumā Karaliskajā Albertholā, kas šogad atzīmē 146. dzimšanas dienu, iepazīstinās klausītājus ar Baltijas valstu mūziku. Skanēs P.Vaska, J. Karlsona, V. Miškina un U. Sisaska a cappella skaņdarbi, bet uzstāšanās noslēgumā zēnu kora un pianistes Agneses Egliņas izpildījumā tiks atskaņots pasaulē iemīļotais J. Brāmsa skaņdarbs Ceļā pie mīļotās (Der Gang zum Liebchen). Festivāla noslēgumā koncertā Vispasaules balsis (Global Voices) 17. aprīlī visi 8 pasaules vadošie jauniešu un bērnu kori diriģenta Bena Gernona vadībā vienosies Džonotana Dova kantātes Bērns bija (There was a Child) izpildījumā kopā ar Southbank Sinfonia orķestri, soprānu Luīzi Alderu (Louise Alder) un tenoru Robertu Mareju (Robert Murray).  Komponista vārdiem runājot, skaņdarbs rada gaišu skatu uz bērnu, kas uzsūc sevī visu, kas apkārt, un savienojas ar visu pasauli.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Baumane
RDZK direktore
mob. 29 28 99 28
e-pasts: rigaboyschoir@gmail.com
      Atpakaļ